مربی تیم ملی جوانان اسکیت سرعت از کم بودن بودجه اختصاص داده شده به این رشته ابراز ناراحتی کرد.

"مسعود نیک مهر" در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، اظهارداشت: به اعتقاد من مشکل اصلی برخی از فدراسیون ها بودجه کم است. با بودجه ای که در اختیار دارند نمی توانند کارهای مهمی انجام داد. مثلا در پیست آزادی با مشکل کمبود نور دست به گریبان هستیم اما متأسفانه با این بودجه نمی توانیم پرژکتور در پیست نصب کنیم و این معضل برای ما بسیار قابل توجه  است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات این رشته کم بودن مسابقات و اردوهای تدارکاتی برای ملی پوشان است که به جرأت می توان گفت برای ملی پوشان این رشته تا به حال یک اردو در سطح بالا نداشتیم.

نیک مهر ادامه داد: اگر با دقت به اطراف خود نگاه کنیم می بینیم که کشورهای چون کره جنوبی که تیم اسکیت سرعتشان در جهان اول هستند هر ماه با بازیهای تدارکاتی عملکرد خود را محک زده و در هر رقابت بهتر از قبل عمل می کنند اما در ایران کم بودن این موضوع باعث افت شدید انگیزه و استرس زیاد در میان ملی پوشان شده است که من معتقدم هرچه سریعتر این مشکل باید از میان برود چون اگر مسئولان فدراسیون به این معضل توجه نکنند به طور حتم در آینده ای نه چندان دور با فاجعه ای بزرگ مواجه خواهیم شد و در صورت تعلل جایگاهی که اسکیت سرعت ایران در آسیا کسب کرده است را از دست خواهیم داد.

مربی تیم ملی جوانان اسکیت سرعت در پایان خاطرنشان کرد: اسکیت جزء آن دسته از رشته های جذابی است که تمام خانواده ها در دوران کودکی فرزندان خود تمایل به فعالیت آنها در این رشته را دارند اما پس از پایان مراحل مقدماتی آموزش و رسیدن آنها به مراحل رشد سطح توقع خانواده ها از حضور در مسابقات بنا به سیاست سازمان نمی توانند در خارج از کشور به مصاف حریفان خود بروند. این عدم اعزام به مسابقات برون مرزی و رویارویی با حریفان خارجی افت انگیزه برای این دسته از ملی پوشان را به همراه دارد که امیدوارم با توجه مسئولین این مشکلات از سر راه اسکیت برکنار شود.


نوشته شده در تاریخ جمعه 18 دی 1388    | توسط: محمد نیکویه    | طبقه بندی: اخبار،     | نظرات()