محمد صالحی جزوء برترین های مسابقات جهانی چین


در مسابقات قهرمانی جهان اسکیت سرعت که در کشور چین و در شهر هانینگ برگزار شد ، تیم ایران با ترکیب از 7 دختر و 7 پسر در این مسابقات شرکت کرد . تیم های دختر و پسر ایران توانستند در تمامی مواد مسابقات رکورد ایران را بهبود بخشند و قابلیت های خود را به جهانیان نشان دهند .


در این مسابقات درماده 1000 متر بانوان خانم فاطمه بختیار نژاد توانست رکورد ایران را که نیز متعلق به خود وی بوده بشکند ، بختیار نژاد که در اردوهای قبل از اعزام توانست در ماده 300 متر و 500 متر رکورد ایران را بشکند دراین مسابقات با ثبت رکورد 1/35/188 و با ارتقاء 2  ثانیه ای در ماده 1000 متررکورد ایران را ترقی دهد.


در ماده 500 متر مردان محمد صالحی   با ثبت رکورد   40/296   و با ارتقاء 2 ثانیه ای رکورد دیگری را جابجا کرد   پوریا واحد نیز توانست در ماده 1000 متر مردان با ثبت رکورد 27/602 /1  5 ثانیه رکورد ایران را ترقی دهد . 


در این مسابقات علاوه بر رکورد شکنی آقای محمد صالحی در جمع بندی و رنکینگ مسابقات جاده که در شش ماده برگزار می گردد وی توانست مقام پنجمی جهان و کاپ این دوره از مسابقات را ازآن خود کند در مجموع ورزشکاران و مسئولین جهان رشته اسکیت سرعت ایران را پدیده مسابقات ارزیابی کردند  و به تیم ایران تبریک گفتند و تیم کشورمان رابعنوان شکوفه های این رشته به دنیا معرفی کردند . بطور قطع در سالهای آینده از اسکیت ایران در مسابقات قاره ایی و جهانی بیشتر خواهید شنید

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 6 مهر 1388    | توسط: محمد نیکویه    | طبقه بندی: اخبار،     | نظرات()